Розмальовки від Лунтіка "Комашки"
Розвиток мовлення
Тема: «Пригоди Лунтіка та комашок»
Мета: уточнення, розширення та
активізація словника з теми «Комахи» (муха, комар, мураха, бджола, оса,
гусениця, коник, жук, метелик, цвіркун);
розвиток звукової культури мовлення (повторення чистомовок); розвиток
зв'язного мовлення. Протягом всього заняття діти відповідають на запитання; розвиток
загальної та дрібної моторики; формування навичок співпраці, взаєморозуміння,
доброзичливості, самостійності, відповідальності; виховання любові та
дбайливого ставлення до природи.
Матеріали: картинки «Комахи»,
Лунтік, скринька для гри.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Зустріч із сумним Лунтіком та пошук шляхів вирішення його проблеми.
2. Відгадування загадок про комах.
3. Гра "Один - багато".
4. Повторення чистомовок за вихователем.
5. Фізкультхвилинка "Мурашки".
6. Гра "Вгадай, хто це робить?".
7. Підсумок.
Художньо-продуктивне образотворення (малювання)
Тема: «Намисто для ляльки Каті»
Мета: вчити малювати нетрадиційним способом - пальчиками, використовуючи яскраві фарби; малювати точки ( "намистинки") один за одним на нитці; створити радісний настрій - "подарувати ляльці намиста"; вчити слухати вірш, відповідати на питання вихователя.
Матеріали: фарби червоного і жовтого кольору, аркуш альбому
з намальованою ниточкою, лялька, коробочка, справжні намиста, "чарівна
паличка", серветки.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Зустріч з лялькою.
2. Читання вихователем вірша про ляльку.
3. Бесіда про намисто ляльки Каті.
4. Показ прийомів роботи.
5. Пальчикова гімнастика.
6. Самостійна робота дітей.
7. Підсумок.
Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)
Тема: «Гусениця»
Мета: Дати дітям уявлення про сюжетну аплікацію; удосконалювати вміння виготовляти аплікацію за схемою; розвивати творчість, художню уяву, просторове мислення; виховувати естетичний смак, акуратність у роботі, уважність, посидючість.
Фізична культура
Тема: "Подорож до квіткової галявини"
Дитина у світі природи
Тема: «Маленький соняшник»
Мета: Виховувати допитливість, інтерес і любов до природи, шанобливе ставлення до молодшим своїм одноліткам, гостям. Розвивати мовлення дітей, уміння давати розгорнуті відповіді на запитання (активізувати словник: соняшник, медоносна рослина декоративна рослина). Дати знання дітям, про те, яку користь приносить соняшник людям.
Матеріал та обладнання: соняшник, картинки із
зображенням соняшника, насіння соняшнику, пляшка соняшникової олії, конверт.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Переглядаємо конверт і дізнаємось, що знаходиться в ньому.
2. Загадка про соняшник.
3. Гімнастика для очей "Разом з соняшником"
4. Бесіда про соняшник та продукти, які з нього можна виготовити.
5. Фізкультхвилинка "Маленьке сонечко"
6. Бесіда "Насіння сняшника"
7. Підсумок.
Розвиваюче відео
"Як зайчик сонечко шукав"
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Тема: «На весняні луки»
Програмовий зміст: продовжувати вчити порівнювати групи
предметів, користуючись словами: порівну, більше, менше; закріплювати уміння
порівнювати предмети за довжиною; вчити рахувати в межах трьох; закріплювати
знання кольорів, геометричних фігур: трикутник, круг, квадрат; формувати уміння
дітей орієнтуватися в просторі, використовуючи поняття ліворуч, праворуч,
попереду, позаду, вгорі, внизу, перед, за; розвивати уважність, кмітливість;
виховувати інтерес до заняття.
Матеріал: скринька; квіти; божі корівки; лисиця;
човники; смужки різної довжини; чарівна паличка; геометричні фігури; будиночки.
Структура заняття
1. Ігровий момент. Подорож на повітряних кульках, які вилетіли з скриньки.
2. Порівняння, чого більше на галявині квітів чи жучків.
3. Порівняння смужок за довжиною.
4. Фізкультхвилинка "Божі корівки"
5. Дидактична гра "Хто де знаходиться?"
6. Дидактична гра "Знайди свій будинок"
7. Підсумок.
Фізична культура (фрагмент заняття)
Фізкультхвилинка "Сонечко"
Розвиток мовлення
Тема: «Сонечко, сонечко, заглянь у віконечко»
Мета: продовжувати
знайомити дітей з поняттям «усна народна творчість»; збагачувати словник
українськими забавлянками і закличками; закріплювати знання про жанрові
особливості творів малих фольклорних форм; вчити розуміти переносне значення
образних виразів; формувати виразність, точність мовлення, почуття ритму;
розширювати кругозір дітей, збагачувати їх почуття і мову, формувати ставлення
до навколишнього світу; виховувати у дітей любов до народної творчості.
Матеріал: ілюстрації до
забовлянок і закличок про Сонечко; жовтий м'яч; картинки «Сонечко веселе», «Сонечко
сумне.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Загадка про сонце.
2. Імітаційна вправа "Злови промінчик"
3. Читання вихователем закличок про Сонечко.
4. Бесіда за їх змістом.
5. Гра "Впізнай закличку".
6. Фізкультхвилинка.
7. Гра "Сонечко котилося"
8. Підсумок.
Художньо-продуктивне образотворення (малювання)
Тема: "Сонечко"
Художньо-продуктивне образотворення (ліплення)
Тема: "Сірничок"
Мета: продовжувати вправлятися у
ліпленні продовгуватих та круглих предметів з двох частин; вчити з’єднувати
деталі конструктивним способом; розширити знання дітей про сірники та про
користь і шкоду яку може принести вогонь; розвивати дрібну моторику кисті руки
і пальців, увагу, пам’ять, логічне мислення; збагатити словник: «вогонь»,
«шкода», «сірники»; виховувати потребу про свою та чужу безпеку.
Матеріали: пластилін білого та червоного
кольору, дощечка, серветки; іграшковий сірник, лист, коробка, ілюстрації
«Користь і шкода від вогню».
Структура заняття
1. Сюрпризний момент. Загадка, що знаходиться в коробці.
2. Бесіда "Користь і шкода від сірників"
3. Перегляд картинки сірника.
4. Показ і пояснення прийомів ліплення.
5. Пальчикова гімнастика.
6. Самостійна робота дітей.
7. Підсумок.
Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови
Фізична культура (фрагмент заняття)
Руханка "Вверх і вниз"
Дитина у світі природи
Тема: «Природа твій друг, коли ти
добре знаєш її»
Мета: ознайомити
дітей із небезпечними природними об’єктами. Вивчити правила безпечної поведінки
в природі. Дати знання про безпечне перебування на сонці, правила поведінки з комахами,
свійськими та бездомними тваринами. Дати знання про їстівні та отруйні гриби,
отруйні рослини. Виховувати допитливість, інтерес до природи. Розвивати увагу,
свідоме розуміння правил безпечної поведінки в природі.
Матеріал: картинки
рослин, тварин і комах, знаки-заборони.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Відвідування "Школи правил"
2. Бесіда "Яка може бути небезпека на сонці?"
3. Читання вихователем вірша "Хто Юрасика вкусив" і бесіда за змістом.
4. Фізкультхвилинка.
5. Бесіда "Як безпечно вести себе з домашніми тваринами"
6. Перегляд картинок "Знаків-заборон", які стосуються поведінки в лісі.
7. Підсумок.
Консультація "Зробимо свою квартиру безпечною для дітей"
Перебуваючи у звичайному оточенні, діти часто завдають собі шкоди. У міру того, як діти дорослішають, змінюється і характер їхніх ушкоджень.Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Тема: «Подорож на острів Черепашок»
Мета: закріпити рахунок в межах 5; продовжувати вчити дітей розрізняти і називати геометричні фігури (коло, трикутник, овал); продовжувати формувати у дітей уявлення про властивості предметів: колір, форма, величина; вчити давати повні відповіді на запитання вихователя; розвивати пам'ять, кмітливість; виховувати інтерес до математики; виховувати допитливість.
Матеріал: телеграма; карта; камінь; картки, на яких намальовані
фрукти і схожі на них геометричні фігури (яблуко - коло, банан - овал, груша -
трикутник); 4 пальми; 5 коробочок наповнені льодяниками.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Поява листоноші з телеграмою.
2. Перегляд карти подорожі на острів.
3. Завдання "З'єднай кожен фрукт з фігурою, на яку він схожий"
4. Завдання "Вузька чи широка річка"
5. Гра "Човник"
6. Рахування пальм і коробочок з льодяниками.
7. Підсумок.
Розвиток мовлення
Тема: «Будьмо
здоровими!»
Мета: поглибити
знання дітей про значення дотримання правил особистої гігієни для збереження і
зміцнення здоров’я; переконати в тому, що дотримання чистоти – це попередження
багатьох захворювань; з’ясувати призначення мила, зубної щітки, гребінця,
рушника; формувати культурно – гігієнічні навички.
Матеріал: зайчик, поросятко, киця, мікроб, чарівний мішечок в якому:
гребінець, рушник, зубна щітка, зубна паста, дзеркальце.
Структура заняття
1. Ігровий момент. Поява Зайчика з друзями: поросятком Рюшею і кицею Мурою.
2. Бесіда про мікроби.
3. Гра "Від чого болять зубки?"
4. Фізкультхвилинка.
5. Відгадування загадок з чарівної торбинки.
6. Складання віршиків разом з вихователем про гігієну.
7. Підсумок.
Художньо-продуктивне образотворення (малювання)
Тема: «Ягідки калини – ліки для Мишка»
Мета: закріпити малювання ягідок калини – ватними паличками.
Удосконалювати знання дітей про лікарські рослини, які ростуть у наших лісах:
калина, малина, липа. Розвивати творчу уяву, дрібну моторику рук,
спостережливість, відчуття кольору. Дати знання про калину, як народний символ
українського народу. Виховувати інтерес до об’єктів природи, патріотичні
почуття, співчутливе ставлення до хворого, викликати бажання допомагати.
Матеріал: аркуш білого паперу, гуаш зелена, червона у мисочках,
ватні палички, вологі серветки.
Структура заняття
1. Ігровий момент. Зустріч з Ведмедицею, у якої захворів синочок Мишко.
2. Бесіда про лікарські рослини.
3. Розгляд гілочки калини на екрані.
4. Пальчикова гімнастика "Червона калина"
5. Показ прийомів малювання.
6. Самостійна робота дітей.
7. Підсумок.
Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)
Тема: «Як сонечко і хмари подорожують по небі»
Програмовий зміст: Розширювати знання дітей про сонце, хмари. Зранку і ввечері - сонце низько над землею,
вдень високо в небі, вночі сонця не видно. Від сонця йдуть тепло і світло.
Розвивати спостережливість. Виховувати любов до природи рідного міста та краю.
Матеріал: аркуш білого паперу, хмари з паперу
блакитного кольору, круг і промінці жовтого кольору, клей.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Спостереження за сонечком і хмарами через вікно.
2. Бесіда про сонце і хмари.
3. Читання вихователем вірша про сонце.
4. Пальчикова гімнастика.
5. Показ прийомів роботи.
6. Самостійна робота дітей.
7. Підсумок.
Фізична культура
Тема: Біг між кеглями. Повзання по лаві, в упорі стоячи на колінах. Рухлива гра "Кішка з кошенятами".Дитина у світі природи
Тема: «Найдорожча в світі Україна»
Програмовий зміст: ознайомити дітей із назвою рідного краю, міста, в якому
народилися; дати знання про те, що люди, які живуть в Україні,— це український
народ (українці) і розмовляють вони українською мовою; засобами художнього
слова формувати уявлення про красу природи рідного краю; викликати почуття
любові до рідного краю.
Матеріал: лялька
Наталка, журавель (картинка)
Структура заняття
1. Ігровий момент. Зустріч з лялькою Наталкою.
2. Бесіда про свою країну і місто.
3. Повторення фрази "Ми - українці"
4. Фізкультхвилинка.
5. Розглядання картинки журавля та читання вихователем вірша про нього.
6. Гра "Поїзд"
7. Підсумок.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі
Тема: «В гостях у Ведмедика»Фізична культура (елемент заняття)
Рухлива гра "Віночок"