пʼятницю, 29 квітня 2022 р.

 Консультація для батьків "Навчіть дитину любити і берегти природу"

 Бесіда "Поведінка з незнайомими людьми"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=7wT_9iyyMZA



 Конкурс малюнків "Збережемо планету"

Інтегроване заняття. Ознайомлення із соціумом + художньо-продуктивне образотворення (аплікація)

Тема: «Добрий друг наш світлофор»

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про користування світлофором на вулиці та перехресті, формувати вміння малювати олівцем та зафарбувати, виховувати увагу, вміння своєчасно реагувати на сигнал, дбайливе ставлення.

Матеріал: макет світлофора, ілюстрація «Світлофор на перехресті», ілюстрації до використаних літературних творів, картки із зображеннями різних предметів червоного, зеленого, жовтого кольору; вирізані з картону кружечки-сигнали світлофора.

 Структура заняття


1. Вірш про "Світлофор"

2. Бесіда за змістом вірша.

3. Перегляд картинок світлофора та пішохідного переходу.

4. Підготовка матеріалів для аплікації.

5. Показ прийомів роботи. 

6. Самостійна робота дітей.

7. Підсумок.

четвер, 28 квітня 2022 р.

 Мультфільм "Збережіть країну від сміття"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=-CG5bPaO_F4


 Казка "Бережи природу"

Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=Xjw3F8kFROw


 Дидактична гра "Валіза лікаря"

 Консультація для батьків "Безпека вдома"

Дитина у світі природи

Тема: «Наша безпека у наших руках»

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей з небезпечними ситуаціями, що виникають у житті, закріплювати знання про те, що росте в лісі, чому не можна збирати дітям ягоди; формувати знання про правила поведінки в природі, розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення;  виховувати дбайливе ставлення до природи виховувати слухняність, обережність, обачність.

Матеріал: ноутбук, фрагменти мультфільму «Маша і Ведмідь», хустинка, вирізані з картону вовчі сліди, картки до гри «Небезпека в лісі», «Що зайве?».

Структура заняття

1. Сюрпризний момент. Мандрівка на потязі на лісову галявину.

2. Пошук того, хто загубив хустинку. Перегляд фрагменту мультфільма "Маша і Ведмідь"

3. Дидактична гра "Небезпека в лісі"

4. Знахідка слідів вовка.

5. Фізкультхвилинка "Топ-топ"

6. Дидактична гра "Що зайве?"

7. Підсумок.

середу, 27 квітня 2022 р.

 Консультація для батьків "Як правильно сортувати сміття"

 Консультація для батьків "Безпека дитини"

 Цікаві досліди для дошкільнят


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=v9q2VfYePbE

 Мультфільм "Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=t_DbfGRUC14


Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Тема: Заняття за казкою «Колобок»

Програмовий зміст: поглибити знання дітей про геометричні фігури, закріпити поняття «маленький-великий», «високий - низький», «порівну»;  уточнити уявлення про персонажів і послідовності казки;
розвивати дрібну моторику кистей рук, вміння дотримуватися певних правил при вирішенні завдань, увагу, мислення, пам'ять , сприйняття;
виховувати інтерес до заняття, викликати бажання виконувати нескладні завдання.

Матеріал: іграшки - колобок, заєць, вовк, лисиця, ведмідь, бабуся, дідусь, будиночок, картинки з часом доби.

Структура заняття

1. Ігровий момент. На віконці лежить Колобок.

2. Загадка про Колобка.

3. Завдання від зайчика. Розставити ялинки по висоті від найнижчої до найвищої.

4. Завдання від вовка. Допомогти відповісти на питання про частини доби.

5. Завдання від ведмедя. Відгадати загадки про геометричні фігури.

6. Завдання від лисички. Дпопмогти прочитати по картинках.

7. Підсумок.


вівторок, 26 квітня 2022 р.

 Віртуальна вікторина "Весняні турботи в тваринному світі"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=Gqf2OsaFGsw


 Мультфільм "Небезпечні забави лисенятка Фредді"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=k46yxx_-6N4


 Поради для батьків "Як бути дружнім до природи"


Розвиток мовлення

Тема: «Книжечка»

Мета: дати дітям елементарні знання про бібліотеку; розширювати та закріплювати  знання дітьми українських народних казок; слідкувати за розвитком сюжету та активно включатись в заняття прислуховуючись до розповіді вихователя; виконувати рухи, імітувати згаданого героя; розуміти зміст віршованих творів, загадок , додавати знайомі слова, прикметники. Розвивати акторські здібності, міміку. Виховувати любов до української народної казки, бажання допомагати.

Матеріал: дідусь з лялькового театру, титулка з книжки без внутрішніх сторінок, чарівний мішечок, герої  пальчикового театру «Ріпка».

Структура заняття

1. Сюрпризний момент. Поява з бібліотеки книги "Казочки для малят"

2. Пальчикова гра "Замок"

3. Бесіда з дітьми про книгу.

4. Гра "Рівненькі доріжки"

5. Вправа-гра "З якої казки цей герой"

6. Підсумок.


пʼятницю, 22 квітня 2022 р.

 Казочка про пасочку


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=P1BVSwE8F8U


 Консультація "Як батькам пояснити дитині, що таке Великдень?"

Художньо-продуктивне образотворення (ліплення)

Тема: «Подарую писанку»                                    

Мета: продовжувати ознайомлювати дітей зі святом Великодня, дати виховувати інтерес до народної творчості, української культури, патріотичні почуття на основі бесіди про українські народні традиції святкування Великодня; розвивати пам'ять, мислення, уяву, увагу, мовлення, зоровий аналізатор, дрібну моторику рук, відчуття кольору,композиції; закріпити у дітей навички роботи із пластиліном; виховувати інтерес до народних традицій, прищеплювати охайність при роботі і працелюбність. 

Матеріал: гостя  Наталка, картинки писанок, заготовлене тло для прикрашання писанки, пластилін, дощечка для ліплення.

Структура заняття

1. Сюрпризний момент - лист від Сороки.

2. Поява ляльки Наталочки з кошиком до дітей.

3. Пальчикова гімнастика.

4. Розповідь вихователя про Великдень.

5. Дидактична гра "Збери писанки"

6. Показ прийомів роботи.

7. Самостійна робота дітей.

8. Підсумок.





четвер, 21 квітня 2022 р.

Дитина у світі природи

Тема: «Свійські тварини та їх дитинчата»

Мета: Закріпити і уточнити знання дітей про свійських тварин та їх дитинчат; активізувати і розширювати словник по темі домашні тварини: отара, табун, пастух; знати зовнішні ознаки тварин, чим харчуються, як голос подають, де живуть, яку користь приносять; вправляти дітей відповідати на запитання вихователя повними відповідями; розвивати слухове і зорове сприйняття, загальну та дрібну моторику; виховувати комунікативні навички; виховувати любов до домашніх тварин.

Матеріал: картинки домашніх тварин, корм для тварин, відео «Знайди свою маму».

Структура заняття 

1. Організаційний момент.

2. Відгадування загадок про тварин.

3. Дидактична гра "Знайди свою маму"

4. Фізкультхвилинка.

5. Дидактична гра "Хто чим живиться?"

6. Підсумок.




середу, 20 квітня 2022 р.

 Поради для батьків "Двадцять веселих ігор для дітей"

Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Тема: «Число і цифра 3. Геометричні фігури»

Програмний зміст: познайомити з цифрою 3; закріпити геометричні фігури; вчити знаходити цифру 3 серед безлічі інших цифр; розвивати зорову пам’ять, мовлення, дрібну моторику рук; виховувати організованість, старанність.

Матеріал: казковий герой Незнайко, картинка із зображенням світлофора, геометричні фігури, цифри. 

Структура заняття

1. Сюрпризний момент. В гості приходить Незнайко.

2. Загадка про світлофор.

3. Перегляд картинки з цифрою 3.

4. Письмо цифри три у повітрі.

5. Фізкультхвилинка "Один, два, три".

6. Називання геометричних фігур (коло, квадрат, трикутник),

7. Підсумок.





вівторок, 19 квітня 2022 р.

Розвиток мовлення

Тема: «Мама – сонечко в сімї, ми її промінчики»

Мета: формувати уявлення дітей про роль мами в сім’ї  та  усвідомлене розуміння значущості  матерів у їхньому житті;  закріплювати знання про ім’я своєї мами;  продовжувати формувати  уміння складати прості речення, відповідати на запитання вихователя, розповідати невеликі віршики про матусю;  розвивати уяву, пам’ять;  виховувати любов, повагу та шанобливе ставлення  до неньки, прагнення допомогти їй у повсякденних турботах, бути уважними та слухняними дітьми. 

Матеріал: ілюстрації з зображенням матері, віршики про маму.

Структура заняття

1. Привітання.

2. Загадка-забавлянка про маму.

3. Розглядання ілюстрацій із зображенням матері.

4. Розповідь вихователя про маму.

5. Бесіда з дітьми.

6. Вірші дітей про маму.

7. Підсумок.

понеділок, 18 квітня 2022 р.

 Пальчикова гімнастика «Ось як пальчики крокують»



 "Золоті правила виховання дітей у сім'ї"

 Художньо-продуктивне образотворення (малювання)

Тема: "Допоможемо прикрасити посуд"

Мета: поглибити знання про посуд; вчити прикрашати його візерунками за зразком та уявою, добирати кольори, розвивати дрібну моторику руки творчу уяву, уміння відтворювати дії у зазначеній послідовності, виховувати гордість за майстрів рідної країни, охайність під час роботи.

Матеріал: склянки з водою, намальований глечик, фарби, серветки, презентація.

Структура заняття

1. Організаційний момент. Привітання.

2. Загадка про глечик.

3. Перегляд картинки глечика.

4. Пальчикова гімнастика.

5. Показ та пояснення.

6. Самостійна робота дітей.

7. Підсумок.

пʼятницю, 15 квітня 2022 р.

 Мультфільм "Вербна неділя"


Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=7blAa7v9HSU


 Художньо-продуктивне образотворення (аплікація)

Тема: «Вербові котики»

Програмовий зміст: формувати у дітей знання про пори року; учити дітей прийомам нетрадиційної аплікації зображувати вербові гілочки, самостійно підбираючи  необхідний матеріал; закріпити вміння скручувати вату в джгутики для зображення гілочок; сприяти оволодінню композиційними вміннями, способами та прийомами аплікації різними зображувальними матеріалами; розвивати дрібну моторику рук; виховувати  бажання берегти та примножувати природу.

Матеріал: картон, кольоровий папір, вата, клей, зображення верби і вербових гілочок.

Структура заняття

1. Організаційний момент. Привітання з весною.

2. Слухання вірша "Вербові котики"

3. Дидактична гра "Доторкнись до уявної картинки"

4. Розглядання на екрані верби і вербових котиків.

5. Показ та пояснення виконання роботи.

6. Пальчикова гімнастика.

7. Самостійна робота дітей.

8. Підсумок.






середу, 13 квітня 2022 р.

 Фізкультхвилинка "Бедрик"


Інтернет - ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=4g6Cd1X7lUU



 Консультація для батьків "Творіть і фантазуйте разом з дітьми вдома"

 Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі

Тема: «Число і цифра 2»

Програмовий зміст: уточнювати уявлення дітей про цифру 1 та ознайомити з числом та цифрою 2; учити дітей співвідносити цифри (1,2) з певною кількістю предметів; продовжувати формувати навички навчально – пізнавальної діяльності; формулювати висновки результатів порівняння, вживаючи терміни «більше», «менше», «порівну»; розвивати мислення, пам’ять, увагу; виховувати позитивне ставлення до процесу пізнання, інтерес до заняття.

Матеріал: велика цифра 2, картки з цифрами 1 та 2, галявина, квіти, метелики, вірш про весну.

Структура заняття

1. Організаційний момент - закриваємо очі і уявляємо, що потрапили на весняну галявину.

2. Згадування вивченої цифри "1".

3. Знайомство з новою цифрою "2" та рахування квітів на галявині.

4. Дидактична гра "Познач чифрою"

5. Фізкультхвилинка "Метелики"

6. Дидактична гра "Будь уважний"

7. Підсумок.




вівторок, 12 квітня 2022 р.

 Розвиток мовлення

Тема: «Зустріч із весною»

Програмовий зміст: удосконалювати уміння дітей розглядати картину, відповідати на запитання за її змістом, складати невеликі розповіді; формувати навички імітування звуків навколишнього середовища; вчити говорити у різному темпі (швидко, повільно); розвивати мовне дихання, зв’язне мовлення, пам’ять, увагу.

Матеріал: картина «Прийшла весна», "Квіти", хмарка (площинне зображення).

Структура заняття

1. Ігрова ситуація. В гості до діток приходить Весна.

2. Бесіда "Що принесла весна?"

3. Перегляд картини "Прийшла весна" та складання розповіді, що видно на картині.

4. Пальчикова гімнастика "Дощик"

5. Дидактична гра "Що будете робити?"

6. Підсумок заняття.




понеділок, 11 квітня 2022 р.

 Художньо-продуктивне образотворення (малювання)

Тема: «Сонечко в гостях у діток»

Програмовий зміст: Продовжувати вчити проводити у різних напрямках прямі довгі лінії;
закріплювати вміння впізнавати та називати форму предмета, знання жовтого кольору;
збагачувати пасивний словник, називати стан погоди: світить, гріє сонечко;
розвивати артикуляційний апарат та дрібну моторику
 рук;
виховувати інтерес дітей до занять образотворчої діяльності.

Матеріал: картинка сонечка, зайчик, аркуш білого паперу, гуаш жовтого кольору, пензлики, серветки.

Структура заняття

1. Сюрпризний момент - прихід зайчика до діток.

2. Загадка про сонечко.

3. Дидактична гра "Яке сонце?".

4. Показ та пояснення.

5. Самостійна робота дітей.

6. Підсумок.