Мета: Ознайомити дітей із числом і цифрою 4; Розвивати вміння лічити предмети в межах чотирьох; Виховувати самостійність, організованість, дисциплінованість та інтерес до занять з математики.
вівторок, 28 лютого 2023 р.
понеділок, 27 лютого 2023 р.
Конструктивно-будівельна діяльність (LEGO) Тема: "Чарівні квіти"
Мета: Вчити створювати квітку з LEGO-конструктора, щільно скріплюючи деталі між собою, переносити її на «галявинку». Закріплювати основні кольори, назви квітів та їх будову. Формувати пізнавальний інтерес. Розвивати вміння будувати за зразком, творчі здібності, уяву, логічне мислення, сприйняття, пам'ять. Виховувати дбайливе ставлення до квітів, дружні стосунки.
пʼятниця, 24 лютого 2023 р.
ЦУПЖ "Корисні звички"
Мета: формувати поняття про корисні та шкідливі звички, розвивати вміння розпізнавати власні корисні й шкідливі звички, позбавлятися шкідливих звичок, набувати корисних;виховувати бажання позбутися шкідливих звичок.
Фізична культура Тема: "Стрибок у довжину з місця. Ходьба по мотузку, що покладений по колу"
Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках і змійкою; навчити стрибків в довжину з місця та ходьби по мотузку по колу, який лежить на підлозі; розвивати уважність, спритність, рівновагу і гнучкість; виховувати бажання виконувати фізичні вправи і зміцнювати здоров'я.
Інвентар: мотузок.
Рухлива гра "Стрибай - відпочивай"
Мета: продовжувати формувати уявлення про здоровий спосіб життя; розвивати фізичні якості вихованців; узгоджувати рухи із музичним супроводом; виховувати бажання займатися фізичними вправами.
Бесіда Тема: Спортивні ігри
Мета: розширювати уявлення дітей про спортивні ігри; викликати у дітей позитивні емоції; удосконалити знання дітей про види спорту та інвентар, який використовують спортсмени. Навчити співвідносити вид спорту з інвентарем. Розвивати логічне мислення, бажання займатися спортом, увагу, пам'ять. Виховувати інтерес до спортивних ігор, спонукати до активної участі у іграх та виборі виду спорту.
Хід бесіди
1. Які види спорту ви знаєте?
2. Розглянь картинку та назви вид спорту?
3. Гра "Добери спортивний інвентар спортсмену"
4. Фізкультхвилинка "Ранкова гімнастика"
5. Хто тренує спортсменів?
6. Що таке олімпійські ігри?
7. Які ви знаєте зимові олімпійські ігри?
8. Які ви знаєте літні олімпійські ігри?
9. Який би ви обрали вид спорту?
10. Підсумок.
четвер, 23 лютого 2023 р.
Гурток "Мовленнєві витинанки". Тема: "Усі професії потрібні, вибирай скоріш"
Мета: закріпити з дітьми назви професій, їх значення для людей; формувати повагу до людей праці; сприяти розвитку діалогічної і монологічної мови; інтонаційної виразності мовлення; збагачувати словниковий запас; розвивати пам'ять, уважність, допитливість і кругозір; закріпити в словнику назви професій і слів-дій, асоційованих з ними; розвивати вміння будувати поширені речення; виховувати повагу до людей, які працюють.
Дитина у світі природи Тема. "Найголовніша людина в лісі"
Програмовий зміст: поглибити знання дітей про різноманітний світ професій; ознайомити малят з професією лісника: він охороняє ліс, береже його від пожежі, стежить за чистотою в лісі, допомагає тваринам та птахам. Поглибити знання дітей про тварин, птахів; збагачувати уявлення про природне довкілля, закріпити знання про правила поводження в лісі. Виховувати повагу до праці людей, любов до природи.
Структура заняття
1.Ігрова ситуація
2.Бесіда про ліс та професію лісника
3.Дидактична гра"Хто де живе?"
4.Фізкультхвилинка
5.Дидактична гра "Чий хвіст?"
6.Правила поводження в лісі
7.Підсумок
середа, 22 лютого 2023 р.
Фізична культура Тема: "Ходьба з торбинкою на голові. Стрибки через кубики"
Завдання: вдосконалювати навички ходьби з торбинкою на голові; вправляти в умінні перестрибувати через кубики; розвивати координацію рухів, вміння тримати рівновагу. Розвивати уважність у рухливій грі "У ведмедя у бору". Виховувати наполегливість, активність.
Інвентар: торбинка, кубики.
Літературно-театралізована діяльність. Лялькова вистава. Патріотична казка "Як маленький Гриць Україну рятував"
Мета: формувати у малюків задатки свідомого ставлення до своєї національної належності; сприяти розвитку логічного мислення; виховувати у малят зацікавлене ставлення до рідної землі; прищеплювати патріотичні почуття.
Розвиток мовлення Тема: «Землю квіти прикрашають, а професію людина»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про професії дорослих, необхідність виконання своїх трудових обов'язків для отримання потрібного результату; вчити розуміти поняття "працьовитість" та "ледачість", оцінювати вчинки людей; поповнити словник дітей назвами професій; узагальнити знання дітей з грамоти, закріплювати знання складати речення, про те, що зображено на картинці; розвивати мовлення, пам'ять, комунікативні навички дітей; виховувати самостійність та почуття задоволення своєю роботою.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Подорож в країну "Працьовитість".
2. Слухання вірша "Детимам і Явсесам".
3. Бесіда "Для чого потрібно працювати?"
4. Відгадування загадок про професії.
5. Дидактична гра "Будь уважним".
6. Гра "Складаємо речення за картинкою".
7. Дидактична гра "Допоможемо кухарю".
8. Підсумок.
вівторок, 21 лютого 2023 р.
СХД Тема: "Транспорт" (з непридатного матеріалу).
Мета: спонукати до самостійного вибору відображення творчих задумів засобами художньої виразності, викликати зацікавленість процесом творення і результатом, формувати позитивний емоційний відгук на втілений задум; створювати оригінальні іграшки з втулок від туалетного паперу, оздоблюючи необхідними даталями; закріплювати навички роботи з папером, ножицями, клеєм. Розвивати образне мислення, дрібну моторику рук, посидючість, уяву, фантазію, творчі здібності. Виховувати вміння доводити розпочату справу до кінця.
Матеріал: втулка від туалетного паперу, кольорові фарби, кольоровий папір, ножиці, клей, зразки транспорту.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі. Тема: "Число та цифра 3. Квадрат".
Програмовий зміст: ознайомити дітей з числом та цифрою 3; продовжувати формувати вміння встановлювати взаємну відповідність між елементами двох груп предметів способом збільшення групи на один предмет; вправляти в умінні правильно співвідносити цифри з числом (кількістю); вправляти в обстеженні знайомих геометричних фігур дотиково-руховим і зоровим способом; вчити впізнавати та правильно називати круг, квадрат; розвивати пам’ять, увагу; виховувати організованість та самостійність.
понеділок, 20 лютого 2023 р.
Конструктивно-будівельна діяльність (папір) Тема: "Будинок мрії"
Мета: ознайомити дітей з конструюванням з геометричних фігур; вчити особливості професії будівельника та інших будівельних професій; розвивати вміння розрізняти кольори і геометричні фігури, уяву, фантазію та дрібну моторику; виховувати повагу до праці будівельника та дбайливе ставлення до свого дому.
Матеріал: картон, прямокутник коричневого, зеленого і жовтогарячого кольору, трикутник блакитного і жовтого кольору, квадрат жовтого кольору, ватні диски, клей, чорний фломастер.
Піший перехід "До зимової калини"
Мета: збагачувати і систематизувати знання дітей про калину, про народні традиції і звичаї, пов'язані з калиною; про її лікарські властивості. Продовжувати підтримувати та розвивати стійкий інтерес до пізнання природи. Виховувати бережне ставлення до оточуючого.
Художньо-продуктивне образотворення. Малювання. Тема: "Прикрасимо посуд"
Мета: учити дітей оздоблювати посуд (площинне зображення тарілки); розміщувати оздоблення відповідно до композиційного розташування; розвивати довільну пам'ять, самостійність, охайність; виховувати інтерес до малювання, бажання доводити розпочату справу до кінця.
Ознайомлення із соціумом Тема: "Хто керує транспортом»
Програмовий зміст: розширювати знання дітей про професії дорослих; вчити називати різні види транспорту та професії людей, якими вони керують формувати уявлення про важливість праці дорослих. Розвивати інтерес до навколишнього, зв`язне мовлення, пам'ять, мислення. Виховувати у дітей шанобливе ставлення до праці дорослих.
пʼятниця, 17 лютого 2023 р.
Художньо-продуктивне образотворення Тема: Циркові веселуни
Програмовий зміст: формувати вміння співвідносити колір із емоційним станом людини; продовжувати вправляти вміння зображати клоуна, силуєт людини ( тулуб, голову, руки, ноги і ковпачок, інші деталі); додавати декоративний чи природний матеріал, щоб передати певну емоцію — настрій, риси обличчя (очі, рот, ніс, зачіска). Розвивати образне мислення, фантазію, емоційну пам’ять; закріплювати уявлення про техніку ліплення. Виховувати естетичний смак, уміння самостійно створювати емоційні художні образи.
Матеріал: ілюстрації цирку; пластилін; дощечка (чи клейонка); стеки; серветки.
ЦУПЖ Тема: "Благодійність"
Мета: ознайомити дітей із способом допомоги іншим людям; продовжувати формувати поняття доброта; збагачувати та активізувати словник дітей словом «благодійність»; формувати цінність уявлень про поняття «хороший вчинок» та «злий вчинок» за допомогою казок; виховувати позитивні риси характеру, добрі почуття до оточуючих, потребу в добрих помислах і вчинках.
Фізична культура Тема: "Ходьба по лаві з різним положенням рук. Зістрибування з висоти"
Завдання: вправляти в ходьбі по лаві з різним положенням рук. Закріпити вміння зістрибувати з висоти на м'яку поверхню. Розвивати уважність, окомір, координацію рухів. Виховувати позитивні емоції від заняття.
Інвентар: лава, мат.
Літературне+Театральне образотворення. Тема: "Читання оповідання В. Сухомлинського "Чорні руки"
Програмовий зміст: учити дітей слухати оповідання, відповідати на запитання за текстом; передавати своє враження від прослуханого; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення; формувати знання про переносне значення слів; виховувати повагу до праці дорослих.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Загадка (мнемотаблиця).
2. Читання оповідання В. Сухомлинського "Чорні руки"
3. Бесіда
4. Пальчикова гімнастика "Напечемо млинців"
5. Дидактична вправа "Наші руки працьовиті"
6. Прислів'я про роботящі руки
7. Підсумок
четвер, 16 лютого 2023 р.
Гурток "Мовленнєві витинанки" Тема: "Замітає мама хату, я біжу допомагати"
Дитина у світі природи Тема: "Праця дорослих"
середа, 15 лютого 2023 р.
Зворотний зв'язок "Наша планета"
"Наша планета" (нетрадиційне малювання сіллю)
#7, 11 група
Дякуємо діткам і батькам за чудові роботи
Музична розвага «Безпека на дорозі»
Мета: повторити правила дорожнього руху; розвивати уважність та спостережливість на дорозі; у ігровій формі виховувати звичку дотримуватися правил безпечного руху по дорозі додому.
Фізична культура. Тема: "Зістрибування з висоти. Кидки торбинки з піском на дальність з-за спини через плече"
Мета: учити зістрибувати з висоти, правильно та безпечно приземлюватися; повторити кидок торбинки з піском на дальність з-за спини через плече; розвивати фізичні якості вихованців; виховувати цікавість до фізкультурних занять.
Розвиток мовлення Тема. "Усі професії хороші-обирай на смак"
Програмовий зміст: формувати у дітей шанобливе ставлення до людей різних професій та їхньої праці; поглиблювати знання малят про різноманітний світ професій; активізувати словник дітей словами - назвами професій, словами-діями, які виконують люди різних професій. Виховувати свідоме ставлення до професійної діяльності людей, формувати повагу до людей праці. Збагачувати активний словниковий запас. Розвивати пам'ять, кругозір, допитливість.
Структура заняття
1. Організаційний момент
2. Подорож на килиму-літаку
3. Дидактична гра "На чому можна подорожувати?"
4. Дидактична гра "Хто що робить?"
5. Дидактична гра "Кому що потрібно"
6. Чистомовки
7. Дидактична гра "Утвори слово"
8. Прислів'я про працю
9. Підсумок
вівторок, 14 лютого 2023 р.
СХД Тема: "Професія-кухар"
Мета: закріпити знання про професію "кухар" і працю дорослих; продовжувати знайомити з технікою - обривна аплікація; вчити створювати композицію за допомогою паперу; розвивати дрібну моторику рук, фантазію, спостережливість; виховувати повагу до праці людей, самостійність та акуратність.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі Тема. Число і цифра 3. Ознайомити з поняттями "глибокий", "мілкий".
Програмовий зміст: познайомити дітей з утворенням числа три та цифрою 3; удосконалювати вміння співвідносити цифру з числом у межах 3; ознайомити з поняттями "глибокий", "мілкий"; розвивати логічне мислення, пам'ять, уяву; викликати інтерес до занять з математики.
Матеріал: презентація
Структура заняття
1. Ігрова ситуація
2. Дидактична вправа "Число і цифра 3."
3. Дидактична гра "Скільки?"
4. Дидактична гра "Якої цифри не стало? "
5. Фізкультхвилинка
6. Ознайомлення з поняттями "глибокий", "мілкий"
7. Підсумок
понеділок, 13 лютого 2023 р.
Конструктивно-будівельна діяльність Тема: «Літачок»
Мета: вчити робити іграшки для гри з вітром "літачок" за зразком, самостійно нарізати смужки, приклеювати до основи палички, з'єднувати в центрі; виконувати готову роботу за зразком. Розвивати уяву, дрібну моторику рук, творчі здібності. Виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця.
Матеріал: кольоровий папір, кожиці, простий олівець, вушні палички, двохсторонній скотч.
Піший перехід до дитячого садка.
Мета: дати можливість віртуально відвідати дитячий садочок, його територію (різні локації, групові майданчики); пригадати правила безпечного перебування у дитячому садочку; закріпити знання дітей про особливості роботи працівників дитячого садка (відповідальне виконання своїх обов’язків, чуйне і дбайливе ставлення до дітей); виховувати повагу до праці дорослих, вдячність дорослим за турботу і доброту.
Художньо - продуктивне образотворення (малювання) Тема. "Як справжні українські майстри. Коник"
Програмовий зміст: знайомити дітей з характерними ознаками опішнянської розписної кераміки. Закріпити вміння малювати прості елементи візерунка(мазки, крапки). Розвивати чутливість до гармонії кольору. Виховувати самостійність, охайність у роботі.
Матеріал: аркуш паперу з силуетом коника, стаканчик з водичкою, серветки, фарби, пензлик.
Ознайомлення із соціумом Тема: «Всі професії ми знаємо і їх працю поважаємо»
Програмовий зміст: розширювати знання дітей про професії дорослих; формувати уявлення про значимість праці дорослих, про роль предметів у трудовій діяльності людини; розвивати інтерес до навколишнього, зв`язне мовлення, мислення; виховувати у дітей шанобливе ставлення до праці дорослих.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Що ж означає слово "професія"?
2. Відгадування загадок про професії.
3. Дидактична гра "Кому що потрібно для роботи".
4. Гра "Хто чим займається?"
5. Міркування "Для чого люди працюють?".
6. Фізкультхвилинка.
7. Дидактична гра "Хто де працює?"
8. Підсумок.
пʼятниця, 10 лютого 2023 р.
Цікаві уроки практичного життя Тема: "Бережіть природу" (екологічні знаки)
Мета: формувати у дітей знання про природу, природні явища, рослинний і тваринний світ; розвивати естетичні почуття: любов, повагу, бережливе ставлення по відношенню до світу природи; спонукати в дітях бажання доглядати за природою.
Фізична культура Тема: "Кидки торбинки на дальність з-за спини через плече. Стрибки через скакалку"
Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; навчати кидку торбинки на дальність з-за спини через плече; навчати стрибків через скакалку; розвивати окомір, уважність, спритність; виховувати бажання виконувати фізичні вправи.
Інвентар: торбинки з піском, скакалка.
Художньо-продуктивне образотворення. Аплікація. Тема:"Сонце та хмаринки"
Мета: закріпити техніку роботи із смужками та технічні навики об’ємної аплікації; прийоми викладання ватних дисків на тло та наклеювання їх; удосконалювати навички роботи з ножицями; розвивати дрібні м’язи рук, зорову та рухову пам’ять, пізнавальний інтерес до нових образів, творчі здібності; виховувати охайність, посидючість, наполегливість, самостійність, художньо – естетичний смак; створювати позитивний настрій під час роботи.
Літературне +Театральне образотворення Тема. Читання оповідання В. Сухомлинського "Як хлопчик хотів приголубити сніжинку"
Програмовий зміст: продовжувати читати дітям твори морально - етичного змісту; навчати емоційно-образного сприйняття змісту оповідання; збагачувати словник прикметниками і порівнянням, які означають ознаки. Формувати в дітей уміння створювати та підтримувати гарний настрій. Розвивати зв'язне мовлення, мислення, кмітливість. Виховувати любов до краси зимового світу, доброзичливість.
Структура заняття
1. Організаційний момент
2. Бесіда про зиму. Яка вона?
3. Загадка про сніжинку
4. Читання оповідання В. Сухомлинського "Як хлопчик хотів приголубити сніжинку"
5. Бесіда за змістом прочитаного
6. Дидактична гра "Хто сховався за сніжинкою"
7. Дидактична гра"Мій настрій"
8. Підсумок
четвер, 9 лютого 2023 р.
Бесіда "Для чого потрібен спорт"
Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=E21poKrBdoo
Зворотний зв'язок
Художньо-продуктивне образотворення (ліплення)
Тема: "Літак" 🛩️
Дякую діткам та батькам за виконання робіт 😊✈️
https://www.facebook.com/groups/538224526865288/permalink/1144310299590038/?mibextid=UUgoR4
Гурток "Мовленнєві витинанки" Тема: "Ми діти планети Земля"
Мета: Ознайомити з макетом планети Земля – Глобусом; розширити знання про сезонні зміни в природі, чергування пір року, зміни дня і ночі; удосконалювати вміння самостійно складати коротенькі розповіді; сприяти розвитку самостійності суджень у дітей; вміти доцільно й точно висловлювати власні думки; розвивати пам'ять, увагу, зв’язне мовлення; виховувати естетичне сприймання оточуючого.
Дитина у світі природи Тема: «Вітаміни – наші друзі»
Програмовий зміст: розкрити дітям значення вітамінів; поглиблювати знання дітей про їх корисні властивості для здоров’я людини; формувати пізнавальний інтерес до «природної аптеки»; уточнювати і розширювати знання дітей про овочі й фрукти, удосконалювати уміння знаходити їх на дотик, розрізняти на смак і запах; виховувати естетичний смак, дбайливе ставлення до природи, бажання й уміння піклуватися про своє здоров’я.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Зустріч з Дівчинкою - вітамінкою.
2. Бесіда про овочі і фрукти.
3. Гра "Квітка настрою".
4. Загадки про вітаміни з корзинки.
5. Інтерактивна вправа "Що було б, якби...?"
6. Перегляд ілюстрації про горобину і її обговорення.
7. Розгадування овочів, з яких готують вітамінний салат "Вінегрет".
8. Підсумок.
середа, 8 лютого 2023 р.
Спортивна розвага Тема: "Острів скарбів"
Мета: формувати рухову активність дітей; закріпити навички бігу; сприяти розвитку у дошкільнят змагальних якостей, почуття взаємодопомоги, підтримки; розвивати інтерес до фізичних вправ і елементів спортивних ігор; виховувати вміння грати в команді.
Розвиток мовлення. Тема: "Космічний простір"
Програмовий зміст: розвивати знання дітей про природу космосу; збагачувати словник назвами космічних тіл та об'єктів, що видніються на темному небосхилі; учити у розповідях передавати свої враження від споглядання Сонця, Місяця, зірок, планет; вправляти в утворенні зменшено-пестливих форм слова, у виділенні першого звука в слові, в добиранні слів за лексичною темою; розвивати мислення, увагу, цікавість до занять; виховувати граматичну правильність мовлення.
Структура заняття
1. Привітання. Загадка.
2. Бесіда за схемою Сонячної системи
3. Дидактична гра "Планету впізнай, перший звук називай"
4. Фізкультхвилинка
5. Дидактична гра "Назви лагідно"
6. Дидактична гра "Назви космічне слово"
7. Підсумок.
вівторок, 7 лютого 2023 р.
Дидактична гра "Квітка здоров'я"
СХД Тема: "Космос"
Програмовий зміст: засобами ПДД та зображувальної діяльності розвивати креативність, творчі здібності вихованців; формувати пізнавальну активність, допитливість; виховувати естетичний смак, наполегливість, бажання пізнавати світ.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі "Число і цифра 2. Пара. Широкий, вузький"
Програмовий зміст: продовжувати знайомити з числом і цифрою 2; ознайомлення з поняттям "пара"; вправляти порівнювати предмети з певною кількістю, співвідносити цисло з цифрою1, 2; продовжувати формувати навички навчально – пізнавальної діяльності; вчити формулювати висновки результатів порівняння, вживаючи терміни "більше", "менше", "порівну". Розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення, зорове та слухове сприймання. Виховувати інтерес до занять, працьовитість, самостійність.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Вітання.
2. Подорож з космонавтами Грішою та Мішою.
3. Гра "Дорога до космодрому"
4. Політ у космос. Зустріч з прибульцями.
5. Гра "Фото від прибульців" ("більше", "менше", "порівну").
6. Фізкультхвилинка.
7. Ознайомлення з поняттям "пара".
8. Дидактична гра "Знайди пару".
9. Гра "Допоможи прибульцям знайти свою доріжку" (широкий, вузький).
10. Підсумок.
понеділок, 6 лютого 2023 р.
Пам'ятка для батьків "П'ять кроків до турботи про психічне здоров'я дітей"
Світ кожної дитини є неповторним і особливим, і ми, дорослі, докладаємо всіх зусиль, аби вони мали благополучне життя. Ми вчимося вирішувати питання, пов’язані з фізичним здоров’ям: відрізняємо симптоми, моніторимо зміни, звертаємося по рекомендовану допомогу. Але чи готові ми, коли постають проблеми психічного здоров’я? Говорити про важливість психічного здоров’я вкрай необхідно: так само як ми дбаємо про наш фізичний стан, розвиваємо наш тілесний імунітет, нам важливо турбуватися і про психічне здоров’я, аби навчитись долати труднощі психологічного характеру, покращувати психологічне благополуччя наших рідних, а, особливо – дітей.
Усвідомити важливість та цінність психічного здоров’я, зрозуміти його спектральність, дізнатися, як саме діяти в різних ситуаціях – це кроки, які кожен з нас може робити вже зараз!
Піший перехід до водойми
Мета: познайомити дітей із сезонними змінами в природі; довести до розуміння дітей те, що в разі зниження температури вода перетворюється на лід; показати дітям, що взимку річки, ставки вкриваються кригою, яка може бути різною товщиною; розглянути берег річки взимку. Розвивати інтерес до природніх явищ, уяву, пам’ять. Виховувати бережне ставлення до свого життя та здоров’я під час зимових прогулянок до водойми.
Конструктивно-будівельна діяльність Тема "Ракета" (з геометричних фігур)
Мета: розвивати навички конструювання ;познайомити дітей з історією ракетної техніки, складовими частинами ракети та їх назвами;вчити виготовляти ракету із геометричних фігур за прикладом. Виховувати естетичні почуття.
Обладнання: основа для ракети, геометричні фігури (прямокутник,круг, квадрат), ножиці, клей, пензлик для клею, серветки.
Художньо-продуктивне образотворення (малювання) Тема: "Наша планета" (сіллю)
Мета: познайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання сіллю і гуашшю; закріпити знання про планету Земля та уявлення про поняття "вода" і "суша"; ознайомити з макетом планети Земля - Глобусом; розвивати фантазію, дрібну моторику рук, бажання експериментувати у своїй роботі; виховувати акуратність та працьовитість.
Матеріал: шаблон блакитного кольору для планети, гуашеві фарби (синього, жовтого, жовтогарячого, зеленого і коричневого кольорів), стакан для води, пензлик, клей, сіль.
Інформаційний марафон "Дбаємо про фізичне здоров'я та психологічний імунітет" Тема: "Як зберегти зір?"
Програмовий зміст: пробуджувати інтерес до власного тіла, зокрема, органів зору; формувати потребу в особистій гігієні, правильному і регулярному догляді за своїми очима; мотивувати вихованців на пропагування здорового способу життя в своїй родині; виховувати бережливе відношення до власного здоров'я.
Структура заняття
1. Проблемна ситуація
2. Бесіда про органи чуття
3. Презентація "Зір"
4. Гімнастика для очей
5. Правила піклування про очі
6. Дидактична гра "Органи чуття"
7. Підсумок
неділя, 5 лютого 2023 р.
ЦУПЖ Тема: "Безпечна прогулянка"
Мета: познайомити малят із професією сапер; продовжувати формування поняття «безпека» у дворі та на дитячих майданчиках; вчити правильно діяти у випадку виявлення небезпеки під час прогулянки; розвивати логічне мислення, уміння робити висновки; виховувати пильність, обережність, розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.
пʼятниця, 3 лютого 2023 р.
Фізична культура Тема. "Навчати підніматися по гімнастичній стінці приставним способом. Повторити кидки м'яча обома руками від грудей і його ловлення"
Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, малим і широким кроком. Повільний біг. Навчити підніматися по гімнастичній стінці приставним способом. Повторити кидки м'яча обома руками від грудей і його ловлення. Розвивати уважність, окомір, координацію рухів. Виховувати позитивні емоції від заняття, дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Інвентар: м'яч, гімнастична стінка.
Художньо-продуктивне образотворення (ліплення) Тема: "Літак"
Програмовий зміст: познайомити дітей з елементарними відомостями про виникнення й розвиток авіації; ввести в активний словник дітей слова: повітряна куля, літак, пілот; вправляти дітей у створенні образа предмета, використовуючи конструктивний спосіб ліплення; закріпити уміння ділити пластилін на частини, прийоми ліплення (розкочування, сплющування) і з'єднання частин; розвивати дрібну моторику рук; виховувати наполегливість, інтерес до образотворчої діяльності.
Матеріал: дошка для пластиліну, пластилін.
Літературне + театралізоване образотворення Тема. Розповідання казки В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць»
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про Сонце, Місяць, про рух їх у космічному просторі; ознайомити дітей зі змістом казки; учити розуміти зміст творів, давати оцінку дійовим особам; формувати вміння виражати емоційний стан голосом, мімікою; учити запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; розвивати інтонаційну виразність та імітаційні здібності, уяву, фантазію, мислення; виховувати повагу до праці.
Структура заняття
1. Організаційний момент Привітання.
2. Загадка про сонце, розповідь про зірку сонце.
3. Загадка про місяць, розповідь про місяць, супутник землі.
4. Фізкультхвилинка. Рухлива гра "День і ніч".
5. Загадка про зайчика (розгляд зайчика).
6. Розповідання казки В. Сухомлинського «Зайчик і Місяць»
7.Бесіда за змістом казки.
8. Підсумок.
четвер, 2 лютого 2023 р.
Гурток "Мовленнєві витинанки" Тема: "Земля - наш спільний дім"
Мета: систематизувати знання дітей про планету Земля; розширювати знання про різноманітний рослинний і тваринний світ; дати елементарні поняття про рух Землі навколо сонця, зміни пір року, дня і ночі; розширити словниковий запас по темі "Земля"; вчити дітей відповідати на поставлені питання; розвивати інтерес до пізнання нової інформації про Землю, образне мислення, увагу і зв'язне мовлення; виховувати любов до природи.
Дитина у світі природи Тема: "Наша планета Земля"
Програмовий зміст: дати дітям відомості про Землю як планету, про її виникнення; формувати поняття про зміну частин доби та пір року; учити проводити дослідницьку роботу; розвивати цікавість, світогляд, увагу, мислення; виховувати пізнавальну активність, природовідповідну поведінку.
Структура заняття
1 Подорож на ракеті. Бесіда "Що ми бачимо у космосі?"
2. Глобус
3. Дослід "Як виникла Земля?"
4. Дослід "Зміна пір року, частини доби"
5. Фізкультхвилинка "День і ніч"
6. Продовження розповіді про планету Земля"
7. Дидактична гра "Коли планета радіє, а коли сумує?"
8. Підсумок.
середа, 1 лютого 2023 р.
Фізична культура Тема: "Навчати переходити з одного прольоту гімнастичної стінки на інший. Закріпити кидки м'яча обома руками від грудей і його ловлення"
Завдання: вправляти в ходьбі звичайним кроком, малим і широким кроком;навчати переходити з одного прольоту гімнастичної стінки на інший. Закріпити кидки м'яча обома руками від грудей і його ловлення. Розвивати уважність, окомір, координацію рухів. Виховувати позитивні емоції від заняття, дбайливе ставлення до свого здоров'я.
Інвентар: м'яч, гімнастична стінка.
Розвиток мовлення Тема: "Космічний політ"
Програмовий зміст: продовжити розвивати в дітей логічне мислення, зв’язне мовлення, вміння відповідати на запитання вихователя, висловлюючи власну думку; удосконалювати вміння складати розповідь за картинкою; навички вести діалог. Розвивати мовленнєве дихання, поповнювати словниковий запас складних слів. Виховувати інтерес до природи космосу.
Матеріал: ілюстрація «Космос».
Структура заняття
1. Ігрова ситуація. Вірш.
2 Бесіда "Що таке космос?"
3. Словесна гра «Слово вимовляй, у ракету сідай».
4. Артикуляційна гімнастика «Ракета».
5. Розповіді «У космосі».
6. Фізкультхвилинка.
7. Дидактична гра «Розкажи про свою планету» ("Яка планета?")
8. Ігрова вправа "Наша планета домівка для ...."
9. Підсумок.