Шаблони для зимових аплікацій
Фізична культура
Тема: "Стрибки угору з торканням руками предметів. Ходьба по лаві з рухами рук"
Завдання: навчати стрибків угору з торканням руками предметів; повторити ходьбу по лаві з рухами рук; розвивати рівновагу, спритність та увагу; виховувати бережливе ставлення до свого здоров'я.
Інвентар: гімнастична лава, стрічка.
Розвиток мовлення
Тема: "Зимонька-зима"
Програмовий зміст: узагальнювати і систематизувати знання дітей про зиму; уточнювати і розширювати уявлення про ознаки зими; розвивати граматичну правильність мовлення, вправляти дітей у добирання слів-ознак, споріднених слів; учити вихованців відповідати на запитання повними реченнями, висловлювати своє ставлення з поданими початком речення; розвивати тривалий і плавний видих; виховувати пізнавальну активність.
Структура заняття
1. Привітання
2. Розповідь вихователя
3. Дидактична вправа"Зимові слова"
4. Дидактична гра "Доберіть ознаки"
5. Вправа на дихання "Сніжинка"
6. Пальчикова гімнастика "Сніжок"
7. Дидактична гра "Додам слівце" (за віршем В. Кленц)
8. Дидактична гра "Відбири та розкажи"
9. Підсумок
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)
Тема: "Величина предметів: порівняння за довжиною, шириною. Кількісна лічба"
Програмовий зміст: закріпити вміння порівнювати предмети за довжиною й шириною методом накладання, розуміти слова стільки, скільки, порівну, вирази більше на один, менше на один; вправляти в кількісній лічбі в межах 5; Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до занять із математики.
Матеріали: презентація.
Структура заняття
1. Психогімнастика. "Вітання з малятами"
Я вітаю всіх маляток
Любих хлопчиків й дівчаток
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
2. Гра «Порівняй олівці» (величина).
3. Гра «Порахуй олівці» (стільки, скільки, порівну)
4. Гра «Назви колір олівців».
5. Фізкультхвилинка.
6. Гра «Широкий-вузький»
7. Гра "Товстий-тонкий"
8. Підсумок заняття.
Конструювання
Тема: "Дерева взимку" (папір, ватні диски, вата, серветки)
Мета: викликати у дітей бажання створювати дерева взимку за допомогою підручних матеріалів за зразком; вправляти в умінні стовбур паперового дерева оздоблювати по контуру різними матеріалами: ватними дисками, ватою, серветками, утворюючи ошатність зимового дерева; вправляти охоче долали труднощі на шляху до досягнення мети. Розвивати уяву, моторику рук та творче мислення, захоплення радіти результатам своєї роботи. Виховувати вміння милуватися зимовими пейзажами.
Піший перехід до ігрового дитячого майданчика
Мета: продовжувати вчити дітей долати пішохідні переходи тривалістю, ходити в природному темпі; запропонувати дітям розглянути ігрове обладнання на дитячому майданчику. Формувати в дітей уявлення про ігри, в які можна грати на дитячих майданчиках. Виховувати уважність та витримку.
Художньо-продуктивне образотворення
Тема: "Рукавичка"
Програмовий зміст: розвивати спостережливість, увагу, фантазію, дрібну та загальну моторикуі, бажання доводите розпочате до кінця, впевненість у своїх силах, сенсорні здібності дітей; формувати вміння малювати рукавичку; вдосконалювати техніку малювання фарбами, вміння зафарбовувати зображення всім ворсом пензлика, урізноманітнювати художні техніки малювання прямих, ламаних та округлих лній, формувати почуття кольору.
Ознайомлення із соціумом
Тема: "Український фольклор про зиму"
Програмовий зміст: розширити і поглибити уявлення про красу української мови за допомогою усної народної творчості; розширювати і поглиблювати знання дітей про зиму, про її характерні ознаки; розвивати зорове, слухове сприймання; виховувати почуття патріотизму, національної гордості, любов до фольклору.
Структура заняття
1. Привітання
2. Презентація
3. Дидактична гра «Народна торбинка».
4. Фізкультхвилинка
5. Дидактична гра «Закінчи прислів’я».
6. Підсумок.
Фізична культура
Тема: "Ходьба по лаві з рухами рук. Стрибки на місці з поворотом навколо себе"
Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах і з високим підніманням колін; навчати ходьби по лаві з рухами рук; вивчити стрибки на місці з поворотом навколо себе; виховувати бажання виконувати фізичні вправи та берегти своє здоров'я.
Інвентар: гімнастична лава.
Бесіда
Тема: "Що таке здоров'я"
Мета: поглибити знання дітей про свій організм, правила загартування та відпочинку, про режим дня; закріплювати уявлення про важливість здоров'я та цінність життя; закріплювати поняття про предмети особистої гігієни, виховувати бажання бути здоровим.Гурток "Мовленнєві витинанки"
Тема: «Складемо казку про тварин, дійдемо разом до вершин» (підсумкове)
Мета: закріпити знання дітей про знайомі казки; продовжувати вчити розуміти казку, відтворювати її зміст за запитаннями, загадками, називати та характеризувати її героїв; продовжувати вчити дітей придумувати події до знайомої казки, змінюючи характер та вчинки героїв, вводячи в казку нового героя; розвивати інтонаційну виразність мовлення, дикцію, удосконалювати навички розповідного мовлення, пам’ять, уяву, спостережливість, логічне та креативне мислення; прищеплювати почуття добра, дружніх стосунків, взаємодопомоги; викликати інтерес до народної мудрості, духовної спадщини.Дитина у світі природи
Тема: «Де звірятам зігрітися взимку»
Програмовий зміст: Збагачувати знання малят про життя тварин нашої місцевості взимку, особливості життєдіяльності, вигляду, харчування; розвивати увагу та логічне мислення; викликати співчуття до представників тваринного світу, які потерпають взимку; виховувати свідоме ставлення до природного довкілля, зокрема тварин рідного краю.
Обладнання: ілюстрації «Звірі взимку»
Структура заняття
1. Організаційна момент. Бесіда "Життя тварин взимку".
2. Розповідь про проживання тварин.
3. Загадки про диких тварин.
4. Фізкультхвилинка"Холодно взимку".
5. Дидактична гра"Мудрий лісник".
6. Гра "Хто що може робити".
7. Гра "Врятуй зайців".
8. Підсумок.
Реджіо-провокація «Будиночок для звірят»
Провокація розрахована для дітей віком від 4 до 7 років (середня і старша
група)
Мета провокації: дати дітям можливість познайомитися з природніми
матеріалами; закріпити вміння самостійної побудови будиночка для звірят;
залучати дітей до самостійного виконання поставленого завдання; розвивати
конструктивні здібності; виховувати зосередженість, працьовитість, вміння
доводити до кінця розпочату справу та бережливе ставлення до житла тварин.
Основними елементами провокації є: гілочки дерев, шишки, камінчики, осінні
листочки, квіти, клей та цупкий папір.
Розвиток мовлення
Тема: "Як птахи готуються летіти у вирій"
Програмовий зміст: розширювати знання дітей про поведінку птахів у період підготовки до зими; вчити чітко відповідати на запитання; збагачувати словник вихованців: добирати та називати слова-ознаки, слова-назви птахів, поняттями: перелітні птахи, зимуючі, вирій тощо; заохочувати дітей робити висновок; розвивати логічне мислення, уміння складати монолог; продовжувати вчити культури спілкування та граматичної компетентності.
Структура заняття
1. Психогімнастика "Пташечка"
2. Презентація "Перелітні - зимуючі"
3. Дидактична гра "Чиє гніздо?"
4. Фізкультхвилинка
5. Дидактична гра "Продовж думку"
6. Підсумок
СХД
Тема: "Їжачок - трудівничок"
Мета: за допомогою звичайних кухонних предметів - насіння, приправи отримуємо нове життя у чудовій дитячій аплікації. Розвивати дрібну моторику пальців рук, уяву. Виховувати охайність, наполегливість у роботі.
Обладнання: насіння соняшнику, перец горошком, папір А4 з силуетом їжачка, клей, пензлик,серветки.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)
Тема: "Утворення груп з окремих предметів. Геометричні фігури"
Програмовий зміст: вчити дітей складати групу з окремих предметів; закріпити рахунок та цифри 1, 2, 3; удосконалити вміння порівнювати предмети за величиною; продовжувати вправляти дітей в умінні розрізняти й називати геометричні фігури. Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до занять із математики.
Матеріали: презентація.
Структура заняття
1. Психогімнастика."Вітання з малятами"
Я вітаю всіх маляток
Любих хлопчиків й дівчаток
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
2. Зувтріч з ведмедиком.
3. Гра «Назви та порахуй осінні листочки».
4. Гра "Допоможемо звірятам облаштувати житло" (складання групи з окремих предметів)
5. Фізкультхвилинка. Рухлива гра "У ведмедя у бору"
6.Гра «Допоможи ведмедику підібрати віконечко» (колір, форма).
7. Підсумок заняття.
Конструювання "Зайчики" (папір)
Програмовий зміст: формувати уявлення про різноманітність паперу, закріпити знання про деякі його властивості, вміння вирізати, вчити конструювати об’ємну іграшку з паперу, застосовуючи техніку складання прямих паперових смужок у “гармошку”, вправляти в акуратному склеюванні окремих елементів, закріпити навички послідовної роботи відповідно до задуму; вправляти охоче долали труднощі на шляху до досягнення мети. Розвивати уяву, моторику рук та творче мислення, захоплення, радість результатом роботи, використовувати виготовлені поробки в ігровій діяльності. Виховувати емоційно-позитивне ставлення до об’єктів природи.
Піший перехід "До годівниці"
Мета: розширити знання дітей про поведінку птахів у період підготовки до зими. Продовжувати спостерігати за зимуючими птахами, узагальнювати отримані знання, викликати інтерес до живої природи. Розвивати пізнавальний інтерес, спостережливість, увагу. Виховувати бажання піклуватися про пташок.
Художньо - продуктивне образотворення (малювання)
Тема: "Їжачок"(нетрадиційна техніка - пластиковою виделкою)
Програмовий зміст: вправляти дітей у малюванні нетрадиційною технікою-пластиковою виделкою. Розширити знання малюків про їжачка (особливості зовнішнього вигляду, способу життя та підготовки до зими). Розвивати творчі здібності дітей:уяву, мислення, пам'ять, дрібну моторику пальців рук. Виховувати інтерес до живої природи, бажання захищати її.
Обладнання: біла і чорна фарби(для утворення сірої), пластикові видели, папір А4, серветки, стаканчик з водою.
Ознайомлення із соціумом
Тема: "Що робити щоб не захворіти"
Програмовий зміст: розширювати та удосконалювати знання та навички догляду за своїм тілом, формувати здоровий способ життя. Виховувати здоров'язбережувальну поведінку.
Структура заняття
1. Привітання. Гість.
2. Загадки про предмети особистої гігієни. Розгляд ілюстрацій
3. Дидактична вправа "Так чи ні"
4. Правила гігієни
5. Дидактична гра "Здоровим будь!"
6. Підсумок
Казка "Як їжачок готувався до зими" В. Сухомлинський
Фізична культура
Тема: "Ходьба по колоді приставним кроком. Біг змійкою"
Завдання: продовжувати вивчати ходьбу звичайним кроком, на носках, на п'ятах, з високим підніманням колін; навчати ходьби по колоді приставним кроком; повторити біг змійкою; виховувати бажання виконувати фізичні вправи.
Інвентар: колода, створена з листків, шишки
Літературне + Театральне образотворення
Тема: Читання оповідання Г. Скребицького "Білка запасаться на зиму"
Програмовий зміст: учити дітей слухати і розуміти зміст художнього твору, розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прозового твору;поповнювати словниковий запас дітей. Виховувати цікавість до читання художніх творів.
Матеріал: ілюстрації до оповідання.
Структура заняття
1.Організаційний момент
2.Вірш про білочку
3.Читання оповідання Г. Скребицького "Білка запасаться на зиму"
4.Бесіда за змістом оповідання
5.Дидактична гра "Відгадай та назви всі дари лісові"
6.Підсумок
Правила безпечної поведінки "Незнайомець"
Інтернет-ресурс: https://www.youtube.com/watch?v=FgWynY_UL5c
Пізнавальне відео "Зимівля лісових звірів"
Гурток "Мовленнєві витинанки"
Тема: "Готуються до зими: звірі, птахи і всі ми"
Мета: розвивати зв’язне мовлення, пам’ять, мислення, увагу; вдосконалювати вміння дітей узгоджувати рухи з мовленням, знання дітей про осінні явища; особливості поведінки диких тварин; збагатити словник дітей; виховувати бажання допомагати іншим; любов до тварин, до природи. Забезпечувати психологічний комфорт.
Дитина у світі природи
Тема: «А є здоров’я – буде все як
треба»
Програмовий зміст: розширювати уявлення дітей про здоровий спосіб життя;
формувати уявлення про вітаміни та їх класифікацію; продовжувати формувати
поняття «корисні» продукти; закріпити назви лікарських рослин; збагачувати
словник дітей прикметниками (апельсиновий, ананасовий, томатний); розвивати
пам'ять, увагу, мислення, зв’язне мовлення дітей спираючись на демонстраційний
матеріал; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров’я.
Матеріал: мнемокарти про здоровий спосіб життя; презентація.
Розвиток мовлення
Тема: "Запаси на зиму"
Програмовий зміст: збагачувати активний словник вихованців словами-назвами та словами -ознаками; вживати зменшувально-пестливі форми іменників; використовувати у мові поширенні речення з прийменниками, узгоджувати слова у роді, числі, відмінку; формувати граматичну правильність мови; розвивати фонематичний слух, мовне дихання, артикуляційну моторику. Розвивати зв'язне мовлення, вміння будувати речення; логічне і асоціативне мислення, творчу уяву. Виховувати бажання бути чуйними, добрими, бережливим; природопідповідну поведінку.
Структура заняття
1. Привітання
2. Дихальна вправа "Осінній вітерець"
3. Розповідь за ілюстраціями
4. Бесіда за змістом
5. Фізкультхвилинка
6. Дидактична гра "Яке варення"
7. Підсумок.
Будівельно-конструкційна гра "Пожежна частина"
СХД
Тема: "Грибочки" (природ. матеріал)
Мета: продовжувати вчити дітей ділити пластилін на дві частини, скачувати його прямими і круговими рухами, сплющувати між долонями, щільно з'єднуючи його. Розвивати відчуття форми і розміру, інтерес до ліплення. Виховувати акуратність під час виконання роботи.
Обладнання: картон, білий пластилін,стека, дощечка, каштани, клей, пензлик, ножиці, листочки з дерев.
Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі (логіко-математичний розвиток)
Тема: "Величина предметів. Геометричні фігури"
Програмовий зміст: учити кількісної лічби в межах 3; закріпити поняття «вищий», «нижчий»; вміння порівнювати предмети за висотою, співвідносити кількість предметів із цифрою; продовжувати вправляти у складанні цілого з геометричних фігур. Розвивати довільну пам’ять, увагу, спостережливість. Виховувати позитивне ставлення до занять із математики.
Матеріали: презентація
Структура заняття
1. Психогімнастика. "Вітання з малятами"
Я вітаю всіх маляток
Любих хлопчиків й дівчаток
Я усіх дітей гукаю,
Та до себе закликаю!
Будемо ми разом грати,
Заняття час вже починати.
2. Гра «Збери небезпечні предмети».
3. Гра «На яку фігуру схоже» (геометричні фігури).
4. Гра «Склади малюнок».
5. Фізкультхвилинка.
6. Гра «Песики на прогулянці» (порівняння за висотою).
7. Гра "Знайди песикам будинки"
8. Підсумок заняття.
Мультфільм "Як тварини готуються до зими. Тварини у лісі"
Конструювання
Тема: «Осінній ліс» (папір)
Мета: вчити самостійно виконувати роботу за зразком, вправляти дітей робити нескладні композиції з картону складеного гармошкою; удосконалити вміння вирізати крону дерева овальної форми за шаблоном та склеювати з стовбуром, об'єднуючи в одну композицію "ліс". Удосконалити вміння дотримуватись техніки безпеки у роботі з ножицями. Розвивати моторику рук, пальців; розвивати уяву, творчі здібності, акуратність в роботі. Виховувати акуратність і доводити розпочату справу до кінця.
Обладнання: кольоровий картон та папір, клей, ножиці, шаблони (овал), серветка.
Піший перехід до перехрестя
Мета: закріплювати правила дорожнього руху, спонукати застосовувати знання, отримані раніше в практичній діяльності.Виявити рівень готовності дошкільнят вирішувати дорожньо-транспортні ситуації. Виховувати відповідальність, здоров'язбережувальну поведінку - повсякчас дотримуватися правил дорожнього руху
Художньо - продуктивне образотворення (малювання)
Тема: "Білочка"
Програмовий зміст: викликати у дітей зацікавленість до мешканців лісу. Закріплювати вміння самостійно відображати білку, розміщувати малюнок посередині аркуша паперу, самостійно добиратися кольори. Розвивати окомір, уяву, увагу. Виховувати любов до живої природи, бажання допомогти тваринам перезимувати.
Обладнання: гуашеві фарби, пензлик, стаканчик з водою, серветки, папір А4, фломастер чорного кольору.
Ознайомлення із соціумом
Тема: "Основа безпеки на вулиці - правила дорожнього руху"
Програмовий зміст: продовжувати ознайомлювати дітей з правилами дорожнього руху, зокрема: безпечного переходу дороги по пішохідному переходу; закріплювати знання дітей про сигнали світлофора; виховувати усвідомлене ставлення до правил безпечної поведінки на дорозі; вчити уважно слухати і відповідати на запитання, збагатити та розширити світогляд вихованців, словниковий запас; продовжувати формувати розуміння того, що основа безпеки на дорозі - це правила дорожнього руху. викликати інтерес до найближчого оточення.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Гість.
2. Розгляд ілюстрацій.
3. Презентація
4. Дидактичо-рухлива вправа "Світлофор Моргайко"
5. Дидактична гра " Так - Ні"
6. Підсумок.
Художньо – продуктивне образотворення
Аплікація: «Український одяг»
Програмовий зміст: формувати в дітей уявлення про український одяг; закріплювати вміння розрізняти форму: круглу, квадратну і трикутну; вчити перетворювати форми, розрізаючи квадрат на трикутники; навчати дітей прийомів аплікації — розрізати смужки на квадрати, викладати орнамент із геометричних фігур, наносити клей на зображення, прикладати зображення намащеною клеєм стороною до паперу, придавлюючи його долонею і розгладжуючи серветкою; сприяти розвитку самостійності, творчої ініціативи. Розвивати дрібну моторику, творчу уяву, асоціативну пам’ять, мислення; композиційні уміння, сприйняття кольору. Виховувати естетичні почуття, ініціативність та індивідуальність під час виконання роботи.
Матеріал: лялька в українському вбранні, заготовки сорочоки для хлопчика та дівчинки (вирізаних з білого паперу), кольоровий папір, ножиці, клей, пензлик для клею, серветка.
Літературне+Театральне образотворення
Тема: Розповідання української народної казки "Лисичка та глечик"
Програмовий зміст: формувати вміння розуміти зміст казки; учити запам'ятовувати дійових осіб та послідовність подій;розвивати уяву, фантазію, творчі здібності дітей;виховувати почуття працелюбності, дружби та товариськості.
Матеріал: ілюстрації до української народної казки"Лисичка та глечик"
Структура заняття
1. Організаційний момент
2. Відгадування загадок
3. Бесіда відповідно до теми
4. Розповідання української народної казки "Лисичка та глечик"
5. Запитання за змістом казки
6. Порушення правил поведінки у казці "Лисичка та глечик"
7. Підсумок
Гурток "Мовленнєві витинанки"
Тема: "Одягаємось тепленько, одягаємось гарненько"
Мета: уточнювати знання дітей з теми «Одяг»; активізувати словник з даної теми; розвиток діалогічного мовлення; розвивати вміння аналізувати, порівнювати та класифікувати; розвивати вміння узгоджувати іменики в зменшувально – ласкавій формі; розвивати пам’ять,мислення,уяву; спонукати дітей досліджувати та отримувати відтінки одного кольору, змішуючи фарби; розвивати творчу уяву, прагнення до творчого самовираження, почуття краси кольору в природі і в мистецтві, пізнавальний інтерес, логічне мислення; виховувати активність.
Дитина у світі природи
Тема: «Осінній одяг»
Програмовий зміст: активізувати пізнавальну діяльність дітей; продовжити розширювати знання про характерні ознаки осені, зміни, що відбуваються в природі з приходом осені, осінні явища; вчити встановлювати причино-наслідкові зв'язки між явищами природи, станом погоди та одягом людей; збагачувати словниковий запас дітей іменниками, прикметниками, дієсловами, що характеризують природні явища; розвивати спостережливість, пам'ять, логічне мислення, творчу уяву; Виховувати любов до природи, уміння бачити красу рідної землі у різні пори року, самостійність.
Матеріал: картинки осіннього одягу, лялька Оксана, дидактичні ігри.
Структура заняття
1. Привітання.
2. Бесіда про пори року, стан погоди і як одягаємося восени.
3. Бесіда за картиною "Листопад".
4. Ігровий момент "Приходить лялька Оксана".
5. Гра "Склади віршик".
6. Дидактична гра "Одягни ляльку на прогулянку".
7. Дидактична гра "Одягни дівчинку та хлопчика".
8. Загадки про одяг.
9. Підсумок.
Пізнавальне відео "День української мови та писемності"
Фізична культура
Тема: "Ходьба приставним кроком з рухами рук"
Завдання: повторити ходьбу звичайним кроком, на носках і на п'ятах; навчити ходьби приставним кроком з рухами рук (оплеск над головою, оплеск перед собою, оплеск за спиною); розвивати уважність та рівновагу; виховувати любов до фізичної культури і бажання турбуватися про своє здоров'я.
Розвиток мовлення
Тема: "Загадки про одяг"
Програмовий зміст: розширити та активізувати словниковий запас дітей; уточнити назв і призначення предметів одягу, взуття; формувати вміння узгоджувати іменники в зменшувально-пестливій формі; спонукати до відповідей повними реченнями; розвивати логічне мислення, увагу і пам'ять; виховувати охайность, дбайливе ставлення до предметів одягу; розширювати світогляд вихованців.
Структура заняття
1. Організаційний момент
2. Міні-роздум "Для чого людині одяг"
3. Розгляд ілюстрацій "Одяг"
4. Професія швачка
5. Пальчикова гімнастика
6. Загадки про одяг
7. Дидактична гра "Що зайве?"
8. Підсумок.