Батькам на замітку
"Магічні слова у спілкуванні з дитиною"
Цікаві уроки практичного життя
"Складаємо загадки за допомогою гри"
Самостійна художня діяльність
"Равлик-неваляйка"
Пізнавальна діяльність (загально-пізнавальний напрям)
Тема: «Подорож до Країни театру»
Програмовий зміст: вчити дітей групувати предмети за кольором, закріпити вміння порівнювати предмети за формою; розвивати емоційність і виразність мови, пам’ять, фантазію, мислення, увагу, тембр і силу голосу; чіткість дикції і інтонаційну виразність мови.
Матеріал: лист від феї, картинки театру.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Читання листа від Феї.
2. Бесіда "Моя улюблена казка".
3. Дидактична гра "Що в скриньці?"
4. Фізкультхвилинка.
5. Бесіда про театр.
6. Підсумок.
Святкові дійства (театральна вистава)
"Ріпка"
Пізнавальна діяльність (природничий напрям)
Тема: «Улюблені
герої казок»
Мета: уточнити і збагатити знання дітей про види народних казок, учити розуміти характери
казкових героїв. Оцінювати вчинки героїв і мотивувати свою оцінку. Вирішувати
проблемні ситуації. Вчити придумувати колективну розповідь. Виховувати чуйність
у дітей, співпереживати і розуміти героїв казки, інтерес і любов до усної
народної творчості.
Обладнання та матеріали: загадки про казки, ілюстрація «Золотий ключик».
Структура заняття
1. Організаційний момент. Розповідь про країну "Казкарію".
2. Слухання вірша про казку.
3. Пальчикова гімнастика "Замок".
4. Відгадування загадок про казки.
5. Перегляд ілюстрації казки "Золотий ключик або пригоди Буратіно".
6. Гра "Чим буде?"
7. Підсумок.
Вправи на розвиток дрібної моторики (конструювання)
"Казкові птахи"
Пізнавальна діяльність (комунікативно-мовленнєвий напрям)
Тема: «Мандруємо казками»
Мета: Вчити впізнавати знайомі казки за допомогою різних
завдань, мнемотаблиць, закріпити з дітьми назви і персонажів знайомих дітям
казок, уточнити і збагатити знання дітей про українські народні казки,
розвивати мовлення дітей, збагачувати словниковий запас, активізувати усне
мовлення, вчити підбирати слова антоніми, що визначають героїв, прищеплювати
інтерес і любов до усної народної творчості. Вчити творчо мислити, розгадувати
загадки.
Обладнання: мнемотаблиці до казок, скринька, ключ, книжка з казками.
Структура заняття
1. Ігровий момент. Поява незвичайної скриньки.
2. Відгадування загадки про казку.
3. Бесіда про казки.
4. Пригадуванння казок "Ріпка" і "Рукавичка" за допомогою мнемотаблиць.
5. Фізкультхвилинка.
6. Гра "Скажи правильну відповідь".
7. Відкриття скриньки знайденим ключем і пошук там книги.
8. Підсумок.
Фізкультура (фрагмент заняття)
Руханка "Лариска"
Образотворча майстерня (малювання)
Тема: «У світі казки чарівної»
Мета: Закріпити і поглибити
знання дітей про українські народні казки, які вони знають; навчити за
ознаками, подаваними в загадках, відгадувати персонажі казок. Закріплювати вміння малювати фарбами, використовуючи
крапковий малюнок, промивати пензлик.
Матеріал: ілюстрації до українських народних казок: «Ріпка»,
«Коза-дереза», «Рукавичка», «Котик і півник», «Солом’яний бичок», шаблон
рукавички, фарби, пензлики, ватні палички, склянка з водою, серветки.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Подорож в Казкову країну.
2. Відгадування загадок про казки.
3. Загадка про рукавичку.
4. Бесіда "Хто живе у рукавичці?"
5. Показ прийомів виконання роботи.
6. Пальчикова гімнастика.
7. Самостійна робота дітей.
8. Підсумок.
Образотворча майстерня (аплікація)
Тема: «Скарби українського народу»
Програмний зміст: Продовжувати вчити створювати візерунки з готових
елементів; закріпити навички обережного наклеювання; розвивати творчість, дрібну
моторику; виховувати допитливість.
Обладнання: форми-заготовки для аплікації, клей, картон, фломастер, серветки.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Загадка про сопілочку.
2. Дихальна гімнастика "Я граю на трубі".
3. Показ прийомів роботи.
4. Пальчикова гімнастика.
5. Самостійна робота дітей.
6. Підсумок.
Фізична культура на повітрі
"Руханка зі скакалкою"
Пізнавальна діяльність (загально-пізнавальний напрям)
Тема: «Подорож до Країни чистоти»
Програмовий зміст: удосконалювати навички утворювати
дієслова, в яких за допомогою префіксів передається значення закінченої дії;
формувати навички вживання дієслів наказового способу з часткою хай (нехай);
стимулювати вживання повних речень; розвивати логічне мислення; виховувати
акуратність, охайність, бажання бути завжди чистим.
Матеріал: Мойдодир; лялька Бруднуля; малюнки із зображенням
гігієнічних процедур; предмети індивідуального користування: гребінець, рушник,
мило тощо.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Поява Мойдодира.
2. Бесіда "Хто такі бруднулі?"
3. Підказки Бруднулі від дітей, щоб бути чистими.
4. Фізкультхвилинка.
5. Складання правил, яких потрібно дотримуватися в Країні чистоти.
6. Відгадування загадок від Королеви Чистоти.
7. Підсумок.
Святкові дійства
"Дітям про лікарські рослини"
Пізнавальні діяльність (природничий напрям)
Тема: «Лікарські рослини»
Мета: Уточнити
і розширити уявлення дітей про лікарські рослини; закріпити поняття про
взаємозв’язок рослинного світу і людини; розвивати зв’язне мовлення дітей; познайомити
дітей з правилами збору та сушіння лікарських рослин; розвивати інтерес до
природи рідного краю.
Обладнання: Картинки і фотографії рослин, Червона книга України.
Структура заняття
1. Організаційний момент. Розповідь про рослини нашого краю.
2. Бесіда "Які я знаю лікарські рослини".
3. Відгадування загадок про подорожник і ромашку. Інформація про те, що можна лікувати цими рослинами.
4. Фізкультхвилинка.
5. Вивчення правил збору лікарських рослин.
6. Бесіда про Червону книгу України.
7. Підсумок.
Вправи на розвиток дрібної моторики (конструювання)
Тема: "Вітряк"
Пізнавальна діяльність (комунікативно-мовленнєвий напрям)
Тема: «Мій веселий дзвінкий м’яч»Фізкультура (фрагмент заняття)
Руханка "В здоровому тілі - здоровий дух"
Образотворча майстерня (малювання)
Тема:
«Спорт – запорука здоров’я»
Мета: розширення знань про здоровий спосіб життя, засоби оздоровлення, закріплювати знання дітей про вплив на здоров'я рухової активності, загартовування, харчування, свіжого повітря, настрою; розвивати увагу, пам’ять, мовлення, логічне мислення, спотережливість, самотійність, наполегливість, допитливість; виховувати інтерес до здорового способу життя, бажання тренуватись, зміцнювати імунітет та організм.
Обладнання: іграшка Незнайко, слухавка, лікар, аркуш білого паперу, фарби синього, чорного, червоного, жовтого і зеленого кольору, пензлик, склянка з водою.